Maršrutai

Šeimos piknikas šile

Šeimos piknikas šile“ maršrutas: senamiestis -> K. Mindaugo pr. -> Šančiai -> Panemunės miško parkas

Šis maršrutas išskirtinis savo trasos grožiu: joje susipina paupio ir šilo vaizdai. Maždaug trylikos kilometrų maršrutas vedantis iš senamiesčio į Panemunės šilą, palei Nemuną, suteiks šansą visai šeimai leistis į smagų nuotykį. Įveikus distanciją Panemunės šile vaikų lauks žaidimų aikštelės, o tėvelių – dailios pievos piknikui, tinklinio aikštelė ir oficialūs pliažai.

Romantikų

Romantikų“ maršrutas: Pažaislis

Kauno marių apsuptyje įsikūręs Pažaislio vienuolynas, pušynas, jachtklubas– visa tai susijungia „Romantikų“ maršrute. Naujai sutvarkyti dviračių takai leis pasivažinėti dailios gamtos apsuptyje, išalkus – papietauti jachtklube įsikūrusiame restorane ar surengti pikniką prie vandens. Maršruto ilgis apie 3 km – tobulas maršrutas pasimatymui po darbų. Karštą dieną atsigaivinti leis ir teritorijoje įsikūrę du oficialūs Kauno marių pliažai.

Karštas vasaros vakaras

Karštas vasaros vakaras“ maršrutas: senamiestis -> Lampėdžiai

Kas gali būti smagiau nei maudynės karštą vasaros vakarą? Kauniečių džiaugsmui – patogus ir greitas maršrutas prie upės, skiriantis senamiestį nuo Lampėdžio ežero. Šis maršrutas ypač patogus ir Šilainių gyventojams: Baltų pr. prasidedantis dviračių takas veda tiesiai į maudynių vietą. Lampėdžiuose kauniečių taip pat laukia pramogos vandenlenčių parke.

Savaitgalio iššūkis

  1. Senamiestis –> Užnemunės g. –> Kačerginė –> Zapyškis

Maždaug 20 km ilgio maršrutas, jungiantis Kauną su Zapyškiu, atvers dailiausius miško ir paupio vaizdus. Šis maršrutas puikiai tiks savaitgalio planams, nes tinka visos dienos aktyviam poilsiui gamtoje. Kačerginėje dviratininkų laukia grilio zona, kur smagu sustoti pailsėti ir pasistiprinti. Taip pat verta aplankyti ir plūduriuojančią Kačerginės prieplauką. Paskutinėje maršruto stotelėje dviratininkus sutiks jaukus Zapyškio miestelis, senove alsuojantys nameliai ir ypatinga Zapyškio bažnyčia. Maloniam pasisėdėjimui visai netoli Senosios bažnyčios yra įrengta pavėsinė bei suoliukai visai ant Nemuno kranto. Čia prisėdus pailsėti matosi abu upių tėvo Nemuno vingiai.

2. Senamiestis -> Lampėdžiai-> Šilelio k. -> Kulautuva

Antroji „Savaitgalio iššūkio versija“ – kelias palei upę nuo senamiesčio iki pat Kulautuvos, per Šilelio kaimą. Kulautuvos teritorijoje karštą dieną dviratininkams atokvėpį suteiks karjeras, o pasiekus miestelį, verta aplankyti Akacijų alėją. Šioje gatvėje gausu tarpukario architektūros pastatų, įrengti parkai ir vaikų žaidimų aikštelės. Šią gatvę išgarsino čia vyksiantis festivalis tokiu pačiu pavadinimu. Kita Kulautuvos atrakcija – Dievų ir Deivių slėnis, kuris prasideda Pušyno g. 39. Kulautuvos miško šlaite sveikatingumo take įsikūrę mediniai Dievai ir Deivės atkeliavo iš senovės lietuvių mitologijos, religijos ir apeigų. Čia sutiksite visus tris Aukščiausiojo ir vyriausiojo Dievo Praamžiaus sūnus, sudariusius dieviškąją trejybę – Perkūną, Patrimpą ir Pikuolį.