Kaunietis Vilius: „Panerių g. dviračių takas – priežastis dėl kurios minu pedalus“

Kaunas aktyviai plečia infrastruktūrą tiesdamas naujus dviračių takus bei atnaujindamas senuosius. Neseniai miesto dviratininkus pradžiugino dar viena susisiekimui bei aktyviam laisvalaikiui pritaikyta atkarpa – Panerių gatvėje įrengtas naujas ir saugus dviračių takas, vedantis iki pat Lapių miestelio. 

Saugiai ir patogiai

Modernus 4 km ilgio dviračių takas prasideda Strazdo g. ir vingiuoja per visą Panerių gatvę iki pat Kauno miesto ribos. Iki šiol vaizdingi maršrutai abipus Nemuno kvietė vykti į Kačerginę bei Kulautuvą, o dabar ant dviejų ratų galima saugiai numinti ir į Lapes. Artimiausiu metu Panerių g. dviračių takas bus papildytas poilsio zonomis, atkarpoje bus atnaujintas apšvietimas.

Vilijampolėje gyvenantis kaunietis Vilius Černiauskas pasakoja nuo šiol dažniau sėdantis ant dviračio, o ne prie automobilio vairo. 28 metų dviračių entuziastas, dalindamasis savo patirtimi su „Like Bike“ projektu, pasakojo, kad į darbą rieda kaskart, kai tik leidžia palankus oras.

„Tai puiki mankšta. Mindamas prasibudinu ir dar kažkur sustoju nusipirkti puodelį kavos“, – ryto ritualais dalijosi Vilius. Naujasis dviračių takas vaikinui reiškia visų kelionių pradžią, kurioms anksčiau trūkdavo sklandumo.

„Panerių g. neturėjome patogaus maršruto, todėl nenorėdavau važinėti vien dėl šios atkarpos. Būdavo labai nepatogu minti iki artimiausio dviračių tako, o taip pat ir pavojinga, nes eismas čia intensyvus. Naujai išvystyta infrastruktūra šioje gatvėje – priežastis dėl ko renkuosi dviratį. Takas atitvertas, tad jautiesi saugiai judrioje gatvėje, kurioje yra ne viena perėja“, – tęsia kaunietis.

Daugiau gerų naujienų

Dviratiški pokyčiai Kaune įgauna pagreitį – šiuo metu intensyvūs infrastruktūros gerinimo darbai vyksta miesto centre bei arterinėse miesto gatvėse.

Dviračių tako rekonstrukcija jau prasidėjo Kęstučio g., kuri leis kauniečiams patogiai keliauti abiejose gatvės pusėse įrengtomis 1,3 km ilgio dviračių juostomis. Iki šių metų galo dviratininkų žemėlapį papildys dar 3 takai: Kovo 11-osios, Taikos ir Pramonės pr.

Pasibaigus darbams miesto dviračių takų tinklas sieks beveik 100 km. Daugiau informacijos apie infrastruktūros pokyčius, naujus maršrutus bei kitas aktualias naujienas rasite likebike.kaunas.lt

Naudingi patarimai 

Dviračiai bei paspirtukai tapo neatsiejamu kauniečių laisvalaikio atributu, o taip pat ir patogiu būdu pasiekti skirtingas miesto erdves. Net jei esate patyręs „mynėjas“ ar naudojatės paspirtuku, verta periodiškai pasikartoti saugaus judėjimo mieste pagrindus.

Šią savaitę pasirodžiusi nauja „Kaunas auga“ laidelės serija dalijasi paprastomis, bet svarbiomis taisyklėmis, kurios aktualios kiekvienam. Šalmų dėvėjimas, teisingo greičio pasirinkimas, dešinės pusės laikymasis, budrumas bei mandagumas – pagrindiniai saugaus judėjimo ekologiškomis transporto priemonėmis palydovai.

Be to, ne mažiau svarbu užtikrinti savo transporto priemonių saugumą paliekant jas ilgesniam laikui be priežiūros. Apie viską plačiau:

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Šioje svetainėje naudojami mūsų ir trečiųjų šalių slapukai. Jūsų sutikimas nereikalingas dėl būtinųjų slapukų, kurie padeda mums valdyti interneto svetainę ir užtikrinti jos apsaugą, naudojimo. Norėdami naudoti statistikos, analitikos ir rinkodaros slapukus, turime gauti jūsų sutikimą. Šiuos slapukus naudojame siekdami tobulinti svetainę, užtikrinti patogesnį naudojimąsi ja bei pasiūlyti jums aktualų turinį ir paslaugas. Juos galite pakeisti skiltyje „Parinktys“ arba sutikti visų slapukų naudojimu paspaudę mygtuką „Sutikti su visais“. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos rasite: „Slapukų politika“.